Секретар Чорноморської міськради блокує виконання закону «Про Державний Гімн України»

«Не у вашій компетенції змінювати Регламент Чорноморської міської ради» - майже така офіційна відповідь від влади Чорноморська надійшла на депутатське звернення депутата Одеської обласної ради Олексія Кобильникова щодо виконання статті 2 Закону України «Про Державний Гімн України».

У своєму зверненні на ім’я міського голови Чорноморська Валерія Хмельнюка депутат облради просить розглянути виконання статті 2 Закону України «Про Державний Гімн України». Ця норма закону вимагає музичне виконання Державного Гімну проводити як перед, так і після проведення офіційних заходів. Тоді як під час проведення сесій Чорноморської міськради гімн звучить лише один раз: перед початком депутатського засідання.

«Музичне виконання державних гімнів під час офіційних заходів є доброю традицією в більшості цивілізованих країн світу, - пояснює свою позицію Олексій Кобильніков. – Але так само важливими є і правила його виконання, а вони передбачають його музичне виконання і перед початком заходу, і після, що прописано у відповідному законі. Це така сама традиція, як вставати під час виконання гімну чи знімати головний убір».

Депутат також додає, що у більшості місцевих рад, в тому числі в Одеській міській раді, гімн виконується двічі. Ця норма була прописана у пункті 3.2.6 Регламенту роботи ради від самого початку. І народному обранцю незрозуміло, чому Чорноморськ і правила роботи його місцевої ради мають відрізнятися від загальноприйнятих в Україні.

У своєму зверненні депутат просить внести відповідні зміни до Регламенту Чорноморської міської ради, проте отримує дивну відповідь від секретаря ради Ольги Боровської. Від імені Чорноморської міської ради вона відповідає, що зміни в регламенті можуть вносити тільки певні категорії громадян, що мають відповідні владні повноваження, до числа яких депутати облради не входять.

Чому саме від секретаря Чорноморської міськради, колишнього незмінного лідера «Партії Регіонів», а тепер місцевого лідера «Опозиційного Блоку» Ольги Боровської пролунала саме така відповідь, доводиться лише здогадуватись. Але, згідно законодавства, звернення на ім’я міського голови може написати будь-який мешканець міста і владні структури зобов’язані надати компетентну відповідь на таке звернення. Тим більше, виконати норму Закону України і внести відповідні зміни до Регламенту роботи місцевої ради. Адже ніщо не заважає секретарю міської ради внести в порядок денний дане питання і привести правила роботи Чорноморської ради у відповідність до законодавства, а не блокувати виконання закону подібними «відписками».

Нагадаємо, обов’язок виконання Державного Гімну України Чорноморська міська рада прийняла аж на десятій сесії, всіляко затягуючи виконання положень законодавства. Врешті-решт, через вісім місяців з початку роботи скликання місцеві депутати прийняли необхідні зміни до Регламенту, проте лише «наполовину»: Державний Гімн виконується тільки перед початком сесії і не виконується після її закінчення.Отправить в FacebookОтправить в OdnoklassnikiОтправить в Vkcom