В.о. прокурора: в Чорноморську розкривається не більше 30% злочинів

За перші шість місяців поточного року злочинність в Чорноморську зросла, а її розкриття залишається на вкрай низькому рівні. Такі дані озвучила виконуюча обов’язків керівника Іллічівської місцевої прокуратури Марія Додул у своєму звіті перед депутатами Чорноморської міської ради.

За її словами, така ситуація виникла через «кадровий голод», як у прокуратурі, так і в поліції. Наприклад, у першому півріччі поточного року кількість слідчих у відділі Чорноморської поліції в порівнянні з відповідним періодом минулого року зменшилась на 80%: було 22 слідчих, а стало  всього чотири.

«Як  минулому році, так і в поточному, найбільше злочинів у Чорноморську складають злочини проти власності. Це майже 70% від загальної кількості злочинів, - розповідає Марія Додул. – Із них розкривається 30% , інші залишаються нерозкритими. За перші шість місяців 2016 року у порівнянні з відповідним періодом попереднього року збільшилась кількість тяжких злочинів (на 50%) і особливо тяжких (вдвічі).»

Також в період за перше півріччя поточного року до прокуратури надійшло втричі більше звернень, ніж це було у минулому році і більшість з них була відправлена в інші відомства. Відбувається це тому, що люди приходять і просять допомоги в питаннях, де прокуратура вже не має повноважень згідно з позбавленням органів прокуратури функцій загального нагляду.

За словами Марії Додул у 2016 році завдяки втручанню органів прокуратури державі було відшкодовано 635 тисяч гривень.

Слід зазначити, що у віданні Іллічівської місцевої прокуратури, крім міста Чорноморськ, перебувають також Біляївський і Овідіопольський райони, а також місто Теплодар.

Отправить в FacebookОтправить в OdnoklassnikiОтправить в Vkcom