Історію Малодолинського закарбували у граніті

Тепер до історії села, у буквальному сенсі слова, зможе доторкнутися кожен, хто буде відвідувати обласний дитячий санаторій «Мала Долина». Саме тут 30 жовтня були урочисто відкриті дві пам’ятні дошки.

За словами головного лікаря закладу Юрія Попова, ідея встановлення дошок була не нова. Однак задля цього необхідно було зробити багато пошукової та підготовчої роботи.

«Малодолинський курорт тут був ще в середині 19-го століття і про це було відомо всім місцевим, - розповідає Юрій Попов. – Проте історія і курорту, і самого санаторію нелінійна – заклад не раз закривався, а потім починав свою роботу з чистого листа. І от, щоб дізнатися хронології подій та визначити їх точні дати, співробітникам закладу необхідно було не одну годину провести в архівах».

Коли історія курорту та санаторію була більш-менш розвідана, тоді і постало питання щодо увіковічення дати його заснування. Допомогти у цій справі зголосився давній друг закладу, депутат Чорноморської міськради Сергій Журило.

«Будівлі малодолинського санаторію дуже старі, так само як і вхідні ворота у вигляді масивних колон, - розповідає депутат. – Раніше (досить давно) в середині цих колон стояли статуетки, але потім їх не стало і в самих колонах довгий час зяяла порожнеча. Тому ми вирішили, що це найкраще місце для встановлення тут меморіальних дошок. На одній із колон ми викарбували коротку історію нашого села, а на іншій – історію санаторія».

За словами Сергія Журила, меморіальні дошки виконані з граніту. Їх розміри – 1,2 метри х 0,6 метрів, а вага - близько 80 кілограмів кожна.

Депутат подякував мешканцям Малодолинського, які долучилися до втілення даного проекту у життя. Особливо великий внесок у життєпис та вивчення історії Малодолинського зробила старожил Кляйн-Лібенталю Світлана Георгіївна Форрад, яка також була присутня на урочистому заході.

«Наше село відрізняється від більшості німецьких поселень цього регіону своїм чітким плануванням, до якого приклав руку сам Дюк де Рішельє, - розповіла Світлана Георгіівна присутнім. – А колись Кляйн-Лібенталь славився своїм лікувальним курортом, і я сподіваюсь, що нинішнє покоління Малодолинського збереже цей статус і надалі».

На урочистому відкритті меморіальних дошок також були присутні і інші гості – депутати Чорноморської міської ради, представники Малодолинської сільської адміністрації. Теплі слова на адресу жителів села прозвучали і від народного депутата України Василя Гуляєва, який зазначив, що Малодолинське – перспективне село, на яке міській владі варто більше звертати увагу.

Отправить в FacebookОтправить в OdnoklassnikiОтправить в Vkcom