Як у Чорноморську Україну «зшивали»

8 та 9 вересня чорноморці взяли участь у всеукраїнській акції «Велика українська хода», яку от уже два роки поспіль проводить відомий волонтер, військовий кореспондент Катерина Валевська. Метою заходу є об’єднання всієї країни та увіковічнення пам’яті героїв АТО та героїв Майдану.

Рівно 213 зв’язаних поміж собою прапорів розмістилися у сквері біля колишнього кінопалацу «Нептун». Тут є прапори з усіх кінців України – з міст, містечок і навіть фронтових блок-постів. Є і бойові прапори військових формувань, і регіональні прапори, і прапори інших держав, які Катерині надіслала українська діаспора.

«Перший прапор ми підписали на майдані Незалежності у Києві ще 14 вересня 2014 року. З тих пір і почалася наша акція, - розповідає волонтер. – Ми пройшли десятки регіонів країни, а після того, як у Ворохті у підніжжя Говерли був підписаний останній на той час прапор, зібрана нами колекція прапорів разом з іншими дарунками була розміщена у «Музеї  Гуцульщини». Експозиція пробула там дев’ять місяців, а потім знову вирушила по країні».

До Чорноморська Катерина Валевська дісталася із сусідньої Одеси, де її зустріли місцеві активісти. Не гаючи часу, вона повідомила місцеву владу про акцію і разом із помічником розвісила прапори. Чорноморці миттєво відреагували на зміну «декорацій» у парку, розпитували, що це за акція та яка її мета. Кожен житель міста міг висловити своє побажання миру та злагоди в Україні на прапорі від Чорноморська, який в кінці акції було приєднано до інших стягів. Чорноморці були вражені тим позитивом, який несе в собі організатор та ідейний натхненник акції

«Моя місія – дарувати людям віру. Ми маємо боротися за кожну людину. Якщо відігрію хоча б одну – вона понесе цей вогник і відігріє наступну. Коли я бачу, що після розмови в людини засвітилися очі, я себе відчуваю щасливою, - розповідає Катерина Валевська. -  На акції приходять різні мешканці, але я всім бажаю прозріння. Щоб врятуватися – треба вірити в краще, робити добро, і бути вільними душею».

Після Чорноморська акція подорожуватиме приморськими селами та селищами аж до міста Ізмаїл, щоб і надалі виконувати свою високу місію – «зшивати» Україну.Отправить в FacebookОтправить в OdnoklassnikiОтправить в Vkcom