«Серпневий заспів-2016»: як це було (фотозвіт)

З 5 по 7 серпня Чорноморськ «пірнув» у світ української культури. В ці дні у нашому місті пройшов X Всеукраїнський фестиваль української народної пісні імені Юрія Штельмаха «Серпневий заспів». Кожен рік пісенний конкурс збирає поціновувачів народної пісні з усіх куточків України. І 2016-ий не став винятком.

Подарунком на ювілей заходу стало встановлення рекорду кількості учасників – всього до нашого міста з’їхалось 37 ансамблів та хорових колективів! За словами директора міського Палацу культури і мистецтв Світлани Кучеренко до Чорноморська прибуло близько тисячі учасників та гостей фестивалю.

«На честь 10-річчя фестивалю оргкомітет вирішив не проводити конкурсної програми і замінити її оглядовою, але наступного року ми повернемося до старого формату проведення заходу, - розповідає очільник палацу культури. – З технічного боку теж були нововведення – на виступі колективи могли користуватися мінусовою фонограмою, що було викликано проведенням фестивалю опен-ейр на великій площі, як-от амфітеатр наших Приморських сходів. Під час гала-концерту в перший день фестивалю тут зібралося близько трьох тисяч глядачів!».

Всі три дні фестивалю у Приморському парку працював ярмарок народного ремесла «Містечко майстрів». Його мер – відома чорноморська майстриня Варвара Гоцуляк – здобула для фестивалю ще один рекорд. Вона виготовила найбільшу кількість янголів (одну тисячу сто штук) у техніці лялькомотання, що зафіксували представники Національного реєстру рекордів України.

Традиційними для «Серпневого заспіву» став дводенний виступ народних колективів на літній сцені Культурно-ділового центру чорноморського порту та проведення круглого столу та майстер-класів від видатного диригента, професора Петра Андрійчука. Були на фестивалі й такі несподіванки як виступ скрипаля-віртуоза Ростислава Фединця, а також зустріч з онукою Юрія Штельмаха Наталею Ратніковою, яка презентувала гостям фестивалю експозицію своїх картин, що проходила в Музеї імені Білого.

В цілому фестиваль справив дуже позитивне враження як на його учасників, так і на глядачів. Майже всі регіони України, включно з Донецькою та Луганською областями, були представлені на «Серпневому заспіві-2016». А це в котрий раз доводить, що Україна – єдина!
Отправить в FacebookОтправить в OdnoklassnikiОтправить в Vkcom