У Чономорську відбулася презентація нової книги братів Капранових

фото chernomorsk-info.com.uaПерекинути міст через забудь-річку – саме це за мету поставили собі відомі письменники та видавці Дмитро та Віталій Капранови. А чи вдалося це їм і як саме, літератори розповіли відвідувачам чорноморської міської бібліотеки ім. Рядченко. Саме там 6 травня і пройшла презентація їх нової книги, яка так і називається – «Забудь-річка».

За словами авторів, ідеєю до написання художнього твору стала справжня історія двох їх дідів, що воювали по різні боки у роки Другої Світової війни.

«Один наш дід був кулеметником у лавах Червоної армії, отримав поранення в боях. А інший був дезертиром та ярим «антісовєтчиком», за що отримав 8 років таборів та скалічене життя, - розказують брати Капранови. – Тому так вийшло, що один дід був хороший, а інший - поганий, а в нинішніх умовах їх поміняли місцями».

Життєвий та літературний досвід авторів підказав їм, як подолати таку несправедливість – написати книжку! Адже подібні історії траплялись у багатьох українських сім’ях як під час Другої світової війни, так і під час Громадянської війни, Першої світової… Брат йшов на брата, син на батька, сусід на сусіда. Але війни закінчувались, а прірва між людьми, цілими поколіннями залишалась.

«Забудь-річкою наші пращури називали межу, що роз’єднує той і цей світ. Але насправді вона протікає в реальності – майже в кожній сім’ї, у свідомості багатьох людей, розбиваючи уявлення нащадків про своїх предків, - розповідають брати Капранови. – Тому нашим завданням стало літературно відобразити один персонаж і провести його по долі трьох людей. Саме так і з’явився сюжет роману про бійців трьох воюючих сторін – Червоної армії, УПА та дивізії СС «Галичина» - під одним ім’ям Степан Шагута. Вони волею обставин зустрічаються у селі Бережани на кордоні Буковини, Галичини й Волині».

Паралельно з історичною лінією у романі також розгортаються події і в сучасності. Тут зустрічаються чоловік та жінка, що закохуються одне в одного. Але виявляється, що Степан Шагута – їх предок. Тепер з’ясувати, чи не є вони родичами один одному, є задачею номер один для закоханих. Адже від цього залежить їх подальше життя.

IMG 8505новыйАвтори запевняють, що, хоч події в романі і є вигаданими, проте максимально наближені до реальності. Задля цього братам Капрановим довелося перегорнути безліч архівних матеріалів та побувати в місцях, де зустрічаються їх літературні персонажі. Особливо скрупульозно автори зупинялись на деталях побуту солдатів воюючих армій, адже вони, як ніщо інше, допомагають розкрити характер персонажів та заглибити читача у далеку епоху тих буремних подій.

«Чотири роки написання роману не промайнули дарма. Вивчаючи історію, в тому числі й свою, родову, ми перекинули міст над забудь-річкою, - розповідають брати Капранови. – Але найприємніше й те, що після ознайомлення з цим твором, багато читачів також «зарилися» в архіви та почали вивчати історію своєї родини та роду».

Слід зауважити, що Чорноморськ став одним з небагатьох міст, де київські автори власноруч презентували свій новий витвір. Відбулося це завдяки близькості міста до Біляївки, звідки родом і був один із дідів Віталія та Дмитра Капранових і могилу якого вони планували відвідати.

Отправить в FacebookОтправить в OdnoklassnikiОтправить в Vkcom