Ціни на продукти харчування знизилися на 11%, - облстат

Загальний рівень цін на товари та послуги на споживчому ринку Одеської області в червні 2016 року порівняно з попереднім місяцем знизився на 0,3%. Про це йдеться у інформаційному листі Державного управління статистики Одеської області за підписом начальника відділу Людмили Котвицької.

В той же час, згідно документу, з початку 2016 року рівень цін підвищився на 5,6% (в цілому по Україні – на 4,9%).

Серед продуктів харчування найбільше (на 11,4%) подешевшали овочі, з них капуста – на 54,8% та овочі, вирощені з їхнього насіння – на 30,4%, а картопля, навпаки, подорожчала на 6,8%. Крім цього, на 3,8%–0,9% знизились ціни на сало, птицю, цукор, яловичину. Водночас, зросли в ціні продукти переробки зернових (на 4,7%), хліб, яйця, свинина, соняшникова олія, сир і м’який сир (творог), макаронні вироби, риба та продукти з риби – на 3,0%–0,5%. Приріст цін на фрукти за червень був нульовим.

Алкогольні напої, тютюнові вироби в середньому подорожчали на 3,3%, у тому числі алкогольні напої – на 4,4%, тютюнові вироби – на 2,7%.

Загальний рівень цін (тарифів) за групою житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива підвищився на 0,2%, головним чином за рахунок подорожчання твердого палива на 2,9%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 1,0%, в значній мірі, спричинено подорожчанням перевезень залізничним пасажирським транспортом на 5,8% та палива і мастил – на 2,8%. Разом з цим, перевезення авіаційним пасажирським транспортом подешевшали на 10,6%, автомобілі – на 3,3%.

Одяг і взуття подешевшали на 5,1%, у тому числі одяг – на 7,6%, взуття – на 1,6%.

Подорожчання послуг освіти на 2,7%, зумовлено підвищенням плати за утримання дітей у дошкільних закладах на 8,1%.

Отправить в FacebookОтправить в OdnoklassnikiОтправить в Vkcom